„Jazz and Wine Kakheti“-ის სტუმრებისთვის ქართული ღვინის 20-ზე მეტ მწარმოებელს, ამერიკელი მეღვინე ნათან ზინდერი შეუერთდება (როკლენდის ფერმა და მეღვინეობა Nathan Zeender from Rockland Farms and Winery), მოაწყობენ ღვინის დეგუსტაციებს და ჯაზური მუსიკის ფონზე მათ საშუალებას მისცემენ დააგემოვნონ სხვადასხვა სახის ღვინო. სტუმარი ქვეყნის შეფმზარეული მეთიუ დოლანი კი (Chef Matthew Dolan), სტუმრებს ამერიკული კერძებით გაუმასპინძლდება.
წინანდლის მამულში ჯაზისა და ღვინის ფესტივალი 13.00 ღვინის დეგუსტაციით გაიხსნება.
ფესტივალის პროგრამა:
15:00 ამფითეატრი – ფესტივალის სტუმრებს შესაძლებლობა ექნებათ ელექტრო სვინგის დედოფლად წოდებულ ელის ფრანსისს მოუსმინონ https://youtu.be/Y_RvfQrNhiE ALICE FRANCIS “Queen of Electro Swing”
20.00 ბოლრუმში გაიმართება, ახალგაზრდა ჯაზ კომპოზიტორის ჯილდოს მფლობელი, კეილი ოდოერტის კვინტეტის კონცერტი, https://youtu.be/WRRXKCF-NkY CALI O’DOHERTY Quintet
22.00 ამფითეატრის სცენაზე კი გერმანული ლეგენდარული ჯგუფი „დი-ფაზი“ წარსდგება, რომელიც წელს თავის 25 წლის საიუბილეო ტურის ფარგლებში სტუმრობს წინანადალს : https://youtu.be/WsHY_4RW0_Y DE-PHAZZ
ფესტივალის დიჯეი: დათუნა მაჩაიძე
წლევანდელი ფესტივალის სიახლე იქნება „ჯაზი ბავშვებისთვის“.
16 ოქტომბერს, 10.00 ბოლრუმში, კეილი ოდოერტის კვინტეტი ბავშვებს ჯაზის სამყაროში კარს შეუღებს. ფესტივალის პატარა სტუმრებს წინ საინტერესო მოგზაურობა ელით. კეილი, ამერიკაში, ლინკოლნ ცენტრში, ადრეული ასაკის ბავშვებისთვის ჯაზის განათლების პროგრამაზე მუშაობს.
ფესტივალს ტრადიციულად წარმოადგენს თიბისი კონცეპტი. ოფიციალური სპონსორი ვიზა სპონსორი კომპანიებია: პორშე, აპარტ დეველოპმენტი. მხარდამჭერი: საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრცია და აშშ საელჩო. მასპინძელი სასტუმროები: რედისონ ქოლექშენი და პარკ ჰოტელ წინანდალი. ფესტივალის საინფორმაციო მხარდამჭერები: TVიმედი, რადიო ფორტუნა, ინტერნეტ პლატფორმა მარკეტერი. ტექნიკური მხარდამჭერები: „საუნდ სითი“ და „ემ ეს ლაითსი.“
ფესტივალის ბილეთების შეძენა შესაძლებელია ბმულზე. თიბისი კონცეპტ ბარათის მფლობელებისთვის მოქმედებს 20%-იანი ქეშბექი. შეთავაზება არ ვრცელდება თიბისი ერთგულის ბარათებზე.

On October 15-16, the sixth festival – “Jazz and Wine Kakheti” will be held in the Tsinandali estate in Kakheti. For the first time this year, the festival will have a guest country, namely the United States of America.
More than 20 producers of Georgian wine will be joined by American winemaker Nathan Zinder from Rockland Farms and Winery, they will organize wine tastings and allow you to taste different varieties of wine against the background of jazz music. The chef of the guest country, Matthew Dolan, will treat guests to American dishes.
The Jazz and Wine Festival at the Tsinandli Estate will open with a wine tasting at 13.00.
Festival program:
15:00 Amphitheater – Festival guests will have the opportunity to listen to Alice Francis, known as the Queen of Electro Swing https://youtu.be/Y_RvfQrNhiE ALICE FRANCIS “Queen of Electro Swing”
20.00 The concert of the Quintet of Caili O’Doherty, winner of the Young Jazz Composer Award, will take place in the Ballroom, https://youtu.be/WRRXKCF-NkY CALI O’DOHERTY Quintet
22.00 The legendary German band “De-Phase” will perform on the stage of the amphitheater, which this year will visit Tsinandali as part of its 25-year tour: https://youtu.be/WsHY_4RW0_Y DE-PHAZZ
DJ of the festival: Datuna Machaidze
The novelty of this year’s festival will be “Jazz for children”.
On October 16 at 10:00 in the Ballroom, the Kylie O’Doherty Quintet will introduce children to the world of jazz. An interesting journey awaits the little guests of the festival. Kylie is working on a jazz education program for young children at Lincoln Center in America.
The festival is traditionally represented by the TBC concept. The official visa sponsor companies are Porsche and Apart Development. Supported by: The National Tourism Administration of Georgia and the U.S. Embassy. Host hotels: Radisson Collection and Tsinandali Park Hotel. Information sponsors of the festival: TV Imedi, Radio Fortuna, Internet platform marketer.ge . Technical support: Sound City and Em’s Lights.
Tickets for the festival can be purchased at the link. 20% cashback is valid for holders of TBC concept cards. The offer does not apply to TBC loyalty cards.