„Jazz and Wine Kakheti“-ის სტუმრებისთვის ქართული ღვინის 20-ზე მეტ მწარმოებელს, ამერიკელი მეღვინე ნათან ზინდერი შეუერთდება (როკლენდის ფერმა და მეღვინეობა Nathan Zeender from Rockland Farms and Winery), მოაწყობენ ღვინის დეგუსტაციებს და ჯაზური მუსიკის ფონზე მათ საშუალებას მისცემენ დააგემოვნონ სხვადასხვა სახის ღვინო. სტუმარი ქვეყნის შეფმზარეული მეთიუ დოლანი კი (Chef Matthew Dolan), სტუმრებს ამერიკული კერძებით გაუმასპინძლდება.
წინანდლის მამულში ჯაზისა და ღვინის ფესტივალი 13.00 ღვინის დეგუსტაციით გაიხსნება.
ფესტივალის პროგრამა:
15:00 ამფითეატრი – ფესტივალის სტუმრებს შესაძლებლობა ექნებათ ელექტრო სვინგის დედოფლად წოდებულ ელის ფრანსისს მოუსმინონ https://youtu.be/Y_RvfQrNhiE ALICE FRANCIS “Queen of Electro Swing”
20.00 ბოლრუმში გაიმართება, ახალგაზრდა ჯაზ კომპოზიტორის ჯილდოს მფლობელი, კეილი ოდოერტის კვინტეტის კონცერტი, https://youtu.be/WRRXKCF-NkY CALI O’DOHERTY Quintet
22.00 ამფითეატრის სცენაზე კი გერმანული ლეგენდარული ჯგუფი „დი-ფაზი“ წარსდგება, რომელიც წელს თავის 25 წლის საიუბილეო ტურის ფარგლებში სტუმრობს წინანადალს : https://youtu.be/WsHY_4RW0_Y DE-PHAZZ
ფესტივალის დიჯეი: დათუნა მაჩაიძე
წლევანდელი ფესტივალის სიახლე იქნება „ჯაზი ბავშვებისთვის“.
16 ოქტომბერს, 10.00 ბოლრუმში, კეილი ოდოერტის კვინტეტი ბავშვებს ჯაზის სამყაროში კარს შეუღებს. ფესტივალის პატარა სტუმრებს წინ საინტერესო მოგზაურობა ელით. კეილი, ამერიკაში, ლინკოლნ ცენტრში, ადრეული ასაკის ბავშვებისთვის ჯაზის განათლების პროგრამაზე მუშაობს.
ფესტივალს ტრადიციულად წარმოადგენს თიბისი კონცეპტი. ოფიციალური სპონსორი ვიზა სპონსორი კომპანიებია: პორშე, აპარტ დეველოპმენტი. მხარდამჭერი: საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრცია და აშშ საელჩო. მასპინძელი სასტუმროები: რედისონ ქოლექშენი და პარკ ჰოტელ წინანდალი. ფესტივალის საინფორმაციო მხარდამჭერები: TVიმედი, რადიო ფორტუნა, ინტერნეტ პლატფორმა მარკეტერი. ტექნიკური მხარდამჭერები: „საუნდ სითი“ და „ემ ეს ლაითსი.“
ფესტივალის ბილეთების შეძენა შესაძლებელია ბმულზე. თიბისი კონცეპტ ბარათის მფლობელებისთვის მოქმედებს 20%-იანი ქეშბექი. შეთავაზება არ ვრცელდება თიბისი ერთგულის ბარათებზე.

TBC Concept и Eastern Promotions представляют фестиваль „Jazz and Wine Kakheti“
15-16 октября в Кахетии, в усадьбе Цинандали пройдет шестой по счету фестиваль — „Jazz and Wine Kakheti“ . Впервые в этом году у фестиваля будет страна-гостья, а именно Соединенные Штаты Америки.
Более чем к 20 производителям грузинского вина присоединится американский винодел Натан Зиндер из Rockland Farms and Winery, они организуют дегустации вин и позволят продегустировать разные сорта вина на фоне джазовой музыки. Шеф-повар страны-гостя Мэтью Долан угостит гостей американскими блюдами.
Фестиваль джаза и вина в поместье Цинандли откроется дегустацией вин в 13.00.
Программа фестиваля:
15:00 Амфитеатр — у гостей фестиваля будет возможность послушать Элис Фрэнсис, известную как Королева Электро-Свинга https://youtu.be/Y_RvfQrNhiE ALICE FRANCIS «Queen of Electro Swing”
20.00 в Бальном зале состоится концерт Квинтета Кайли О’Доэрти (Caili O’Doherty) , лауреата премии «Молодой джазовый композитор», https://youtu.be/WRRXKCF-NkY CALI O’DOHERTY Quintet
22.00 На сцене амфитеатра выступит легендарная немецкая группа «De-Phase», которая в этом году посетит Цинандали в рамках своего 25-летнего тура: https://youtu.be/WsHY_4RW0_Y DE-PHAZZ
DJ фестиваля: Датуна Мачаидзе
Новинкой фестиваля этого года станет «Джаз для детей».
16 октября в 10:00 в Бальном зале Квинтет Кайли О’Доэрти познакомит детей с миром джаза. Маленьких гостей фестиваля ждет интересное путешествие. Кайли работает над программой джазового образования для детей раннего возраста в Линкольн-центре в Америке.
Фестиваль традиционно представлен TBC концептом. Официальными компаниями-спонсорами визы являются: Porsche, Apart Development. При поддержке: Национальная администрация туризма Грузии и посольство США. Принимающие отели: Radisson Collection и парк-отель Цинандали. Информационные спонсоры фестиваля: ТВ Имеди, Радио Фортуна, Интернет-платформа marketer.ge . Техническая поддержка: Sound City и Em’s Lights.
Билеты на фестиваль можно приобрести по ссылке. Кэшбэк 20% действителен для держателей концепт карт TBC. Предложение не распространяется на карты лояльности TBC.