ბინის შეძენის გადაწყვეტილების მიღებისას ხშირ შემთხვევაში ვდგებით არჩევანის წინაშე, რომელი უფრო ხელსაყრელია ჩვენთვის, შევიძინოთ ბინა დასრულებულ თუ მშენებარე კორპუსში. მიუხედავად იმისა, რომ ბინის შეძენა მშენებარე კორპუსში საკმაოდ აქტუალურია, მაინც არსებობს კითხვის ნიშნები და გადაწყვეტილების მიღების სირთულე.
სწორედ ამიტომ, ჩვენ დაგეხმარებით გაერკვეთ იმაში, თუ რა უპირატესობებით ისარგებლებთ მშენებარე პროექტში ბინის შეძენის შემთხვევაში და ზოგადად, რატომ უნდა შეიძინოთ ბინა მშენებარე კორპუსში.
პირველ რიგში, მშენებარე პროექტში ბინის შეძენის შემთხვევაში, სამშენებლო პროექტები მოქნილ გადახდის პირობებს გთავაზობენ, მაგალითად: შიდა უპროცენტო განვადება.
აპარტ დეველოპმენტში შიდა განვადების პირობები შემდეგია: ჩვენთან ბინის შეძენის შემთხვევაში გეძლევათ საშუალება ისარგებლოთ შიდა 15 თვიანი უპროცენტო განვადებით, პირველადი შენატანი 30%-ს შეადგენს დანარჩენი თანხა კი მომხმარებლის სურვილისამებრ ნაწილდება.
როგორც წესი, როდესაც ყიდულობთ ბინას მშენებარე პროექტში, დასრულებულ პროექტებთან შედარებით, ფასი საგრძნობლად დაბალია. ღირებულება პროპორციულად იზრდება მშენებლობის განვითარების ყველა ეტაპზე. ხოლო იმ შემთხვევაში, თუ ფიზიკურად არ იმყოფებით ქვეყანაში, სადაც ინვესტიციის გაკეთებას გეგმავთ, მოითხოვეთ ონლიან კონსულტაცია კომპანიის წარმომადგენლებთან. კომპანია აპარტ დეველოპმენტს ემიგრანტებისა და არა საქართველოს მოქალაქეებისათვის მათზე მორგებული, დისტანციური სერვისები აქვს, რაც გულისხმობს ლაივ ჩართვებს მშენებლობის პროცესიდან, ონალაინ კონსულტაციებს კლიენტისთვის ხელსაყრელ დროს, დახმარებას იურიდიულ საკითხებში, შუამდგომლობას პარტნიორ ბანკთან და ა.შ.
კიდევ ერთი უპირატესობა მდგომარეობს იმაში, რომ შეგიძლიათ თვალყური ადევნოთ მიმდინარე სამშენებლო პროცესს, გადაამოწმოთ გამოყენებული სამშენებლო მასალები და მათი ხარისხი, რაც დაგეხმარებათ დარწმუნდეთ კომპანიის და მშენებლობის სანდოობაში.
დასრულებული პროექტისგან განსხვავებით, შეგიძლიათ თავად განსაზღვროთ, როგორ უნდა იყოს განლაგებული თქვენი ოთახები და სახლის ტიხრები, რაც მშენებლობის ეტაპზე უფრო ადვილად ლავირებადია, ვიდრე დასრულებული შენობის შემთხვევაში. ხშირ შემთხვევაში, კომპანიების მიერ შემოთავაზებული სახლის დაგეგმარება იცვლება თქვენი სურვილისამებრ.
აპარტ დეველოპმენტის შემთხვევაშიც სწორედ ასეა, პროექტი და გეგმები, რომელიც მომზადებულია არქიტექტორების მიერ და განთავსებულია ჩვენს ვებ-გვერდზე, შესაძლებელია შეიცვალოს მომხმარებლის სურვილებისა და მოთხოვნების გათვალისწინებით.
და თუ მაინც არ ხართ დარწმუნებული, რომ მშენებარე პროექტში ბინის შეძენა თქვენთვის საინტერესო და მისაღებია, არსებობს კიდევ ერთი ბერკეტი სანდოობაში დასარწმუნებლად. – ესტუმრეთ მოცემული სამშენებლო კომპანიების დასრულებულ პროექტებს. გაარკვიეთ, როგორი რეპუტაცია და იმიჯი აქვს კომპანიას, გადახედეთ ხელშეკრულებებს, რომელსაც პოტენციურ კლიენტებს სთავაზობენ, გაიარეთ კონსულტაცია იურისტთან, ბანკის თუ სამშენებლო კომპანიის წარმომადგენლებთან ნებისმიერ, თქვენთვის მნიშვნელოვან საკითხზე და მხოლოდ ყველა დეტალში კარგად გარკვევის შემდეგ მიიღეთ გადაწყვეტილება.

Принимая решение о покупке квартиры, мы во многих случаях сталкиваемся с выбором: что для нас удобнее, купить квартиру в готовом или строящемся доме. Несмотря на то, что покупка квартиры в строящемся доме достаточно актуальна, остаются вопросы и сложности в принятии решения.
Именно поэтому мы поможем вам узнать, какие преимущества вы получите, купив квартиру в строящемся доме в Тбилиси, и вообще, почему вам стоит купить квартиру в новостройке.
Во-первых, в случае приобретения квартиры в строящемся доме, строительные проекты предлагают вам гибкие условия оплаты: например, внутреннюю беспроцентную рассрочку.
Условия внутренней рассрочки в квартирной застройке следующие: при покупке квартиры у нас вы можете воспользоваться беспроцентной внутренней рассрочкой на 15 месяцев, первоначальный взнос 30%, остальная сумма распределяется по пожелания пользователя.
Как правило, при покупке квартиры в строящемся объекте цена значительно ниже по сравнению с готовыми проектами. Стоимость увеличивается пропорционально на всех этапах развития строительства.
Еще одним преимуществом является то, что вы можете следить за ходом строительства, проверять используемые строительные материалы и их качество, что поможет вам быть уверенным в надежности компании и строительства.
В отличие от готового проекта, вы можете определить, как должны быть устроены ваши комнаты и перегородки дома, что легче скорректировать на этапе строительства, чем в случае с готовым зданием. Во многих случаях планы домов, предлагаемые компаниями, изменяются в соответствии с вашими пожеланиями.
Так и в случае с квартирной застройкой проект и планы, подготовленные архитекторами и размещенные на нашем сайте, могут быть изменены с учетом пожеланий и требований заказчика. И если вы все еще не уверены, что покупка квартиры в Тбилиси в строящемся проекте для вас интересна и приемлема, есть еще один рычаг для обеспечения надежности. Посетите реализованные проекты этих строительных компаний. Узнайте, какая репутация и имидж у компании, просмотрите договоры, которые предлагаются потенциальным клиентам, проконсультируйтесь с юристом, представителями банка или строительной компании по любому важному для вас вопросу и принимайте решение только после выяснения все детали.
А если вы физически не находитесь в стране, куда планируете инвестировать, запросите онлайн-консультацию у представителей компании. Компания «Апарт Девелопмент» разработала индивидуальные дистанционные услуги для эмигрантов и неграждан Грузии, которые включают живое участие в процессе строительства, онлайн-консультации в удобное для клиента время, помощь в юридических вопросах, ходатайства в банке-партнере и т. д.